کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر پوسته نازکی از موارد همرنگ دندان است که به صورت مستقیم روی سطح خارجی دندان بدون تراش دندان ها چسبانده می شود.

مراحل کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر ماده ای خمیری شکل که توسط دندانپزشک روی سطح دندان جهت ترمیم و زیبایی ظاهر دندان قرار می گیرد و فرم داده می شود ، این به این معنی است که انجام کامپوزیت ونیر نیازی به قالبگیری و ارسال به لابراتوار ندارد و بیشتر به هنر دندانپزشک مربوط است.

از آن جا که این لایه کامپوزیتی بسیار نازک است نیازی به تراش دندان نیست ، می توان گفت یکی از مزایای کامپوزیت ونیر عدم نیاز به تراش دندان است.

زمان کوتاه درمان کامپوزیت ونیر که طی یک جلسه انجام می شود ، نسبت به دیگر درمان های زیبایی دندان ، کامپوزیت ونیر را به پرطرفدار ترین درمان زیبایی در دندانپزشکی زیبایی تبدیل کرده و افراد بسیاری با موارد مختلف مشکلات ظاهری دندان از درمان کامپوزیت ونیر برای بهبود ظاهر دندان و طراحی لبخند بهره می برند.

روش کامپوزیت ونیر یکی از روش های اصلی اصلاح طرح لبخند می باشد ، اصلاح طرح لبخند امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته البته هزینه پایین کامپوزیت ونیر را نیز نباید نادیده گرفت.

استفاده از کامپوزیت ونیر به جای آمالگام

کامپوزیت ونیر به مواد ترمیمی سفید یا همرنگ دندان شهرت دارد ، این مواد همرنگ دندان می توانند جایگزین خوبی برای آمالگام نقره ای رنگ باشند.

استفاده از کامپوزیت ونیر جهت ترمیم و پر کردن دندان به جای آمالگام چه در دندان های جلویی ( قدامی ) و چه در دندان های عقبی ( خلفی ) امکان پذیر است.

موارد کاربرد کامپوزیت ونیر

بسیاری از افراد همواره از لبخند خود راضی نیستند و این عدم رضایت ممکن است به دلایل جزئی تا پیچیده ظاهر دندان باشد ، اما روش ایده آل کامپوزیت ونیر می تواند گزینه ای کارآمد برای افرادی باشد که با مشکلات معمول زیر دچار هستند:

نامرتبی دندان ها
بدرنگی دندان ها
لب پریدگی و شکستگی دندان ها
دندان های کوتاه و بد فرم
دندان های فاصله دار

مزایای کامپویت ونیر

شاید یکی از از اصلی ترین مزایای کامپوزیت ونیر عدم نیاز به تراش دندان باشد ، اما مواردی مثل امکان ترمیم و اصلاح پس از پریدگی لبه و یا شکستگی کامپوزیت ، قابلیت تحمل فشار های بالا هنگام جویدن ، طبیعی بودن روش کامپوزیت ونیر ؛ بطوری که کسی متوجه نمی شود دندان شما طبیعی است یا کامپوزیت و قیمت پایین کامپوزیت ونیر از مزایای این روش دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشد.

از قابلیت های مهم کامپوزیت ونیر می توان به جایگزینی مناسب با درمان ارتودنسی نام برد ، به این صورت که اگر دندان های قدامی علاوه بر بد شکلی ، بد رنگی که امکان برطرف کردن آن ها با کامپوزیت ونیر وجود دارد ، می توان جهت برطرف کردن عیب بهم ریختگی خفیف دندان ها از کامپوزیت ونیر بهره برد.

در روش کامپوزیت ونیر تراش دندان انجام نمیشود ،جهت انجام کامپوزیت ونیر ، خمیر کامپوزیت ونیر روی دندان مالیده می شود سپس توسط دندانپزشک زیبایی شکل و فرم داده می شود.

تنها یک جلسه برای انجام کامپوزیت ونیر کافی است.

مشاوره درباره روش کامپوزیت ونیر و قیمت کامپوزیت ونیر

در صورتی که علاقه مند هستید زمانی را برای مشاوره به شما اختصاص دهیم با ما تماس بگیرید

TOP