اصلاح طرح لبخند اصغر فرهادیاصلاح طرح لبخند اصغر فرهادی
اصلاح طرح لبخند آرمین تو ای اف اماصلاح طرح لبخند آرمین تو ای اف ام

لمینت دندان

لمینت دندان روش فوق حرفه ای برای ستاره شدن ، طراحی لبخند هالیوودی با لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان ساخته شده از جنس سرامیک دندانی و سازگار با بافت دهان و بدن انسان ، بصورت کاملا نازک مانند لنز چشمی که بصورت سفارش فقط برای فرد ساخته می شود و سپس بر روی دندان ها قرار می گیرد.

لمینت دندان در حقیقت یک لایه نازک از چینی پخته شده است که مانند یک ناخن مصنوعی روی سطح دندان چسبانده میشود.

امروزه به واسطه پیشرفت علم دندانپزشکی و محصولات جدید ، تراش مینای دندان کاملا جزئی میباشد و صدمه ای به دندان وارد نمی کند ، یکی از اصلی ترین نکات مثبت لمینت دندان رنگ شفاف و طبیعی آن است که لبخندی طبیعی در عین حال زیبا و خاص را برای بیمار فراهم می کند.

لمینت دندان را می توان برای موارد بد شکلی ، و بدرنگی دندان ها استفاده کرد ، همچنین تریمم دندان های شکسته ، بستن فاصله بین دندانی و مرتب کردن دندان ها با لمینت بسیار عالی و خاص انجام می شود.

روش انجام به این صورت است که از دهان بیمار قالبگیری می شود و سپس به لابراتوار ارسال می شود ، پس از آماده شدن لمینت روی دندان چسبانده می شود.

آیا ترمیم دندان آهکی با لمینت دندان ممکن است؟

بله لمینت دندان را می توان برای دندان آهکی نیز استفاده کرد.

آیا پوسیدگی و یا جدا شدن لمینت دندان ممکن است اتفاق بیافتد؟

در واقع اگر لمینت دندان توسط پزشک حرفه ای و با تجربه و با اصول علمی و صحیح انجام شود احتمال جدا شدن آن غیر ممکن است.

اما امکان شکستگی و لب پریدگی آن در صورت رعایت نکردن موارد آموزش داده شده با احتمال پایین وجود دارد ، لذا توصیه می کنیم مراقبت های لازم را مد نظر داشته باشید.

پوسیدگی دندان هیچ وقت با لمینت دندان ارتباطی نداشته و ندارد ، پوسیدگی دندان در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی  همیشه محتمل است.

کامپوزیت ونیر بهتر است یا لمینت دندان؟

هر دو روش در شرایط مختلف کار آمد هستند اما اگر تخریب و شکستگی زیادی وجود داشته باشد لمینت دندان پیشنهاد می شود ، در حالی که کامپوزیت ونیر محافظه کارانه و بدون تراش دندان است.

حساسیت پس از انجام لمینت دندان

لمینت دندان مانند هر درمان ترمیمی دیگر برای مدتی کوتاه دچار حساسیت می شود این حساسیت بیشتر با مواد نوشیدنی سرد و گرم اتفاق می افتد اما پس از مدتی برطرف خواهد شد.

آیا با وجود پروتز متحرک در دهان هنوز می توان از درمان لمینت دندان استفاده کرد؟

به دلیل بی ثباتی پروتز دندانی امکان لمینت دندان ها وجود ندارد ، باید ابتدا جای خالی دندان را ایمپلنت کنید سپس اقدام به انجام لمینت دندان کنید.

آیا هنگام بارداری می توان دندان ها را لمینت کرد؟

به هیچ عنوان در دوران بارداری هیچ درمانی چه در دندانپزشکی و چه در موارد دیگر انجام نمی شود. تنها زیر نظر پزشک متخصص زنان درمان های اورژانسی انجام می شوند ، درمان لمینت دندان و اکثر درمان های دندانپزشکی اورژانسی نیستند.

قیمت لمینت دندان

بحث قیمت در درمان های زیبایی علاوه بر مواد به کار رفته و خدمات جانبی  ، مبحث متخصص و تجربه دندانپزشک زیبایی نیز تاثیر گذار است ، همچنین کیفیت و دقت در ساخت مواردی مثل لمینت دندان سفارشی در لابراتوار در قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد.

تراش دندان در انواع سیستم های لمینت دندان

در کل تراش دندان در سیستم های لمینت جزئی است و صدمه ای به دندان ها وارد نمی شود ، در هر حال در صورت استفاده از سیستم لمینت دندان زیرکونیا ، ای ماکس و کاد کام ایت تراش در حدود 0/5 میلی متر است اما در سیستم فوق نازک لومینیرز نیازی به تراش دندان نیست مگر برای کوتاه کردن و فرم دادن به دندان طبیعی.

نحوه مراقبت از لمینت دندان

لمینت دنادن نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد  ، این مراقبت ها شامل مسواک زدن روزی سه بار و نخ دندان را شامل می شود.

اما لمینت دندان مراقبت های بیشتری نظیر عدم استفاده از مواد خوراکی به شدت سفت و عدم استفاده از دندان لمینت شده در کار های عجیب مانند جویدن ناخن و غیر دارد.

پس از لمینت دندان در استفاده از مواد دهانشویه حاوی فلوراید احتیاط کنید زیرا این مواد به لمینت دندان آسیب می رسانند.

در هر حال از دندانپزشک نحوه صحیح مراقبت از لمینت دندان را بخواهید.

طول عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان به شدت به نحوه مراقبت بیمار بستگی دارد ، به این معنی که با رعایت نکات بهداشتی و رعایت محدودیت های استفاده از دندان های لمینت شده می توان تا حد زیادی به عمر لمینت دندان بیافزاید.

یکی دیگر از موراد افزایش دهنده و مشخص کنند طول عمر لمینت دندان ، انجام لمینت دندان توسط دندانپزشک زیبایی با تجربه است ، مهارت دندانپزشک زیبایی در نحوه کارگذاشتن لمینت دندان از شکستگی هایی که دلیل آن انجام غیر اصولی لمینت دندان است جلوگیری می کند.

تغییرات ناگهانی دمای داخل دهان باعث کنده شدن لمینت دندان می شود ، همچنین گاز زدن چیز هایی مانند یخ ممکن است به لمینت دندان آسیب بزند.

تعداد جلسات درمان و زمان انجام لمینت دندان

در حال حاضر چند نوع سیستم لمینت دندان وجود دارد ، سیستم لمینت دندان چینی و سرامیکی که به 3 جلسه درمان و سیستم های لمینت سرامیکی کاد کام و و کامپوزیت ونیر در یک جلسه انجام می شود.

لمینت سرامیکی در سه جلسه و 3 مرحله انجام پذیر است ، این مراحل به ترتیب :

جلسه اول : مشاوره ، معاینه ، قالبگیری و ارسال به لابراتوار

جلسه دوم : ساخت لمینت دندان و پرو روی دندان بیمار همچنین تست نهایی

جلسه سوم : چک لمینت دندان روی دندان ها و تحویل نهایی

TOP