بلیچینگ

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ یک روش سفید کردن دندانها می باشد ، تفاوت بلیچینگ در خانه و مطب غلظت مورد استفاده محلول پراکسید هیدروژن است.

سفید کردن دندانها با بلیچینگ

درمان بلیچینگ شاید بتوان گفت سریع ترین و دم دست ترین روش بهبود زیبایی دندان ها و اصلاح لبخند است ، بلیچینگ در حقیقت تمرکز خود را روی رندگدانه هایی قرار می دهند که در مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها شده است.

روش درمان بلیچینگ به این صورت است که محلول سفید کننده دندانها به نام پراکسید هیدروژن ، که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده در مینای دندان می شود را از بین می برد ، بلیچینگ به 3 روش انجام می شود که در ادامه به این روش ها اشاره خواهیم کرد.

بلیچینگ در خانه

بلیچینگ در خانه به انگلیسی Home Bleaching در واقع استفاده از مواد بلیچینگ با دوز پایین جهت استفاده در منزل توسط شخص می باشد.

جهت بلیچینگ در خانه دندانپزشک از فک بالا و پایین قالبگیری می کند و در جلسه بعدی یک جفت تری را به شما همراه با مواد و دستورالعمل لازم به بیمار تحویل داده می شود.

این روش زمان طولانی تری را برای درمان نیازمند است.

بلیچینگ در مطب

بلیچینگ در مطب به انگلیسی Office Bleaching روشی دیگر از روش های بلیچینگ می باشد که جهت سفید کردن دندانها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت این روش حضور دندانپزشک و کنترل دقیق مواد غلیظ است ، در این روش از لثه ها محافظت می شود و طول درمان نیز سریع تر است.

بلیچینگ ترکیبی

بلیچینگ ترکیبی به روشی گفته می شود که هم از روش بلیچینگ در خانه و هم از روش بلیچینگ در مطب استفاده می شود تا سفیدی دندان ها بیشتر و ماندگار تر شود.

ابتدا روش بلیچینگ در مطب و سپس روش بلیچینگ در خانه انجام می شود.

به یاد داشت هباشید بلچینگ هیچ گونه عوارضی ندارد و برای دندان ها بی خطر است.

اگر سفیدی بیش از اندازه مد نظر دارید و میخواهید دندان هایی صاف و مرتب داشت هباشید بهتر است از دیگر روش های دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت ونیر و لمینت دندان استفاده کنید در هر صورت از دندانپزشک مشاوره بخواهید.

TOP