ایمپلنت

پایه ایمپلنت

ایمپلنت معجزه دندانپزشکی مدرن و غیر قابل مقایسه با هیچ کدام از روش های جبران بی دندانی می باشد که امروزه در دسترس همه افراد به هر شرایط مالی و بی دندانی می باشد.

این قطعه پزشکی ، پیچی شکل از جنس تیتانیوم ، سازگار با بدن انسان و قابل اعتماد توانسته به طور شایسته جایگزین ریشه دندان شود و همانند دندان طبیعی عملکرد طبیعی گذشته دندان را بازگرداند.

بدنه ایمپلنت شامل خلل و فرج است که عمل اتصال و جوش با استخوان طوری صورت میگیرد که از جای خود حرکت نکند ، اصطلاحا به این واکنش Cold Welding و یا جوش سرد گفته می شود ، در واقع ایمپلنت به جای ریشه دندان طبیعی عمل می کند و پایه ای محکم برای دندان پروتز است.

از مزایای فوق العاده آن می توان به طول عمر بالا و مقاوم بودن آن اشاره کرد و همچنین عدم محدودیت در استفاده با انواع بی دندانی می باشد.

کاشت دندان از یک دندان تا کل قوس فک با ایمپلنت امکان پذیر است ، این پیچ تیتانیومی کاربرد وسیعی در جایگزین کردن دندان های از دست رفته دارد به نحوی که دیگر هیچ کسی در هر سنی از نبودن دندان در دهان زجر نمی کشد.

اوردنچر

ایمپلنت کل فک بیشتر مخصوص افرادی می باشد که همه دندان های یک یا هر دو فک خود را از دست داده اند ، در گذشته جایگزین دندان های از دست رفته در کل فک پروتز و دست دندان بود ، اما این وسیله متاسفانه باعث تحلیل استخوان فک و لثه می شود ، اما امروزه به واسطه ایمپلنت دندان با حداقل کاشت 2 ایمپلنت در فک می توان دست دندان را ثابت کرد و از لقی دندان رهایی یافت ، اصطلاحا به این روش اوردنچر می گویند.

ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت

انتخاب ایمپلنت مناسب فک و شرایط بیمار ، توسط متخصص ایمپلنت و با توجه به قطر استخوان فک و بلندی ریشه های طبیعی دندان صورت می گیرد.

یکی از مزایا اصلی استفاده از ایمپلنت دندان جلوگری از تحلیل استخوان فک می باشد.

از آنجا که جراحی کاشت دندان بسیار ساده و بدون درد است ، همه افراد با هر شرایطی می توانند از این درمان استفاده کنند.

پرسش های متداول بیماران درباره ایمپلنت

از آنجا که درمان ایمپلنت به این صورت است که پیچ ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار می گیرد و در واقع جایگزین ریشه دندان می شود و از نظر سیستمیک درگیر بافت طبیعی بدن است ، نگهداری و رعایت بهداشت آن تفاوت چندانی با دندان طبیعی نمی کند.

مسواک زدن روزانه ، استفاده از نخ دندان و مسواک های مخصوص بین دندانی از تجمع و گیر غذایی جلوگیری می کند.

توصیه می شود هر 6 ماه یکبار ملاقات با دندانپزشک را انجام دهید تا از سلامت ایمپلنت دندان و محل کاشت اطمینان حاصل کنید.

TOP