اصلاح طرح لبخنداصلاح طرح لبخند را می توان یکی از بهترین و موثرترین روش درمان در دندانپزشکی زیبایی دانست که نقش مهمی در بالا بردن اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد دارد.

معمولا اگر صدا و لمس کردن در کار نباشد لبخند قدرتمند ترین ابزار ارتباط بین انسان ها به شمار می رود.

اصلاح طرح لبخند می تواند در روابط اجتماعی و حتی روابط حرفه ای نتیجه ای شگفت انگیز به همراه داشته باشد، بطوری که اصلاح طرح لبخند یک سرمایه گذاری به حساب می آید.

اصلاح طرح لبخند با روش های متعدد انجام می شود ، استفاده از روش های مختلف جهت رسیدن به لبخند زیبا در هر فرد متفاوت است و بستگی به شرایط دندان ها دارد.

در هر حال تغییر در فرم لثه و اندازه دندان ها می تواند برای شروع خوب باشد.

در اصلاح طرح لبخند رابطه جدی میان اجزای صورت بر قرار است ، رعایت اصول زیبا شناختی و تعادل میان آنها منجر به ایجاد لبخندی زیبا و جذاب می شود.

روش های درمان در اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ

کامپوزیت وینر

لمینت دندان

ایمپلنت

جراحی لثه

به یاد داشته باشید اصلاح طرح لبخند تنها برای افرادی که درگیر مشکلات نامرتبی دندان ، شکستگی دندان و دندان های بدرنگ هستند نمی باشود بلکه افرادی با دندان های خوب و سالم نیز با کمی تغییر در فرم یا سفید کردن دندان ها می توانند زیبایی لبخند خود را چند برابر کنند.

اصول اصلاح طرح لبخند

یک لبخند زیبا لبخندی است که خط برنده دندان های قدامی حین لبخند موازی با لبه پایینی باشد ، و خط لب بالا در حین لبخند از محل برخورد لبه لثه دندان ها عبور کند.

عمق فضای بین دندانی از نسبت خاصی پیروی می کند که با توجه به آن می توان زیبایی دندان ها را چند برابر کرد.

اصلاح طرح لبخند با استایل های زیادی انجام می شود مثلا اگر دوست دارید لبخند عاقلانه داشته باشید بهتر است لبه دندان های قدامی در یک خط مستقیم قرار بگیرند.

کسانی که لب های برجسته دارند با استایل لبخند جوانی می توانند جوانی و جسارت را چاشنی لبخند خود کنند با بلند در نظر گرفتن دو دندان جلو این استایل ممکن می شود ، این استایل همچنین می تواند نشانه گرمی و صمیمیت باشد.

اگر لبخندی مابین استایل لبخند جوانی و لبخند عاقلانه می خواهید بهتر است از طرح لبخند اسپرت بهره ببرید ، در این نوع لبخند دو دندان جلو بلند تر از دندانهای کناری است و می تواند لبخندی غیر جدی و غیر رسمی را القا کند.

مشاوره با دندانپزشک زیبایی می تواند ضمن راهنمایی در انتخاب بهترین طرح درمان و روش ها ، دندانپزشک را نیز از انتظارات شخصی شما با خبر سازد.

بلیچینگ در اصلاح طرح لبخند

روش بلیچینگ خارج از بحث هزینه ارزان آن و نتیجه عالی که دارد ، بیشتر برای کسانی کارایی دارد که دچار زردی دندان هستند و می خواهند دندان های سفید داشته باشند.

کامپوزیت وینر

روش کامپوزیت ونیر ضمن کم هزینه بودن ، کارایی بالایی را در اصلاح طرح لبخند داد ، با روش کامپوزیت ونیر می توان دندان هایی خوش فرم و بدون فاصله را انتظار داشت.

لمینت دندان

لمینت دندان پوسته نازک از جنس سرامیک که روی دندان ها میچسبد و از استحکام بالایی برخوردار است ، خیلی از عیب های دندانی را می توان با این روش اصلاح کرد و به نتیجه عالی دست یافت ، طول عمر بالا و عدم رنگ پذیری از ویژگی های این روش درمانی به شمار می رود.

ایمپلنت

گاهی از دست دادن حتی یک دندان می تواند عواقب جبران ناپذیری برای کلیه دندان ها و زیبایی لبخند به همراه داشته باشد ، روش ایمپلنت می تواند از کلیه عواقب جدی بی دندانی به نحو عالی جلوگیری کند و عملکرد عادی را به دندان ها و فرد بازگرداند.

جراحی لثه

جراحی لثه در اصلاح طرح لبخند کارایی مهمی دارد ، اگر از لبخند لثه رنج می برید و هنگام لبخند لثه ها بیش از حالت معمول نمایان می شود ، جراحی لثه به بهترین شکل مشکل لبخند لثه ای را حل می کند.